Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Animasyon Filmi (Benim Film Listem)

daha önce mutlaka izlenmesi gereken 5 dram filminden bahsetmiştim. Eğer okumadıysanız önce o yazıyı okuyup gelin hadi bekliyorum. Şuraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Bu saydığım ve sayacağım filmlerin imdb ile ilgili bir ilgisi yoktur. Tamamen benim izleyip beğenmeme göre oluşturulmuş bir listedir. Listede herhangi bir sıralama da yoktur. Aklıma geldiği gibi yazdım. Her zaman yetişkinlere göre filmler izleyecek değiliz. Bugün de animasyonlara bir göz atalım.

Ratatuy (Ratatouille)

Filmimizin başrolleri bir lağım faresi ve Fransa’da bir ünlü bir restorantta işe yeni başlayan Remy paylaşıyor. Bu ikili ilginç bir şekilde tanışıyor. Ancak ikisi arasında büyük bir fark var. Remy mutfaktan hiç anlamıyor ancak faremiz adeta bir şef. Ancak mutfağında bir fare bulunan restorantta kim yemek yemek ister ki ? Ancak bu soruna iyi bir çözüm bulan ikilinin halletmesi gereken birkaç şey daha var.

Sevimli Canavarlar

Listemin ikinci sırasını çocukken izlemekten çok zevk aldığım bir filme vermek istedim.. Küçükken tekrar tekrar izlediğim bu film benim için çok değerli.

Canavarların yaşadığı bir dünya hayal edin. Küçükken hepimizin korktuğu şeyler olmuştur. Ancak bu film kapının öbür tarafından bakmamızı sağlıyor. Elektriğin çocukların çığlık sesleriye üretildiği bir dünyada karakterlerimiz elektrik üreten bir fabrikada çalışıyorlar. Ancak çalıştıkları kapılardan birisiye ufak sorunlar yaşıyorlar.

Oyunbozan Ralph

Listemin üçüncü sırasını Oyunbozan Ralph filmine verdim. Çocukluğumdan beri her zaman teknolojiye ve oyunlara meraklı birisiyim. Bu film de bir oyun karakterini anlatıyor.

Oyunundaki görevinin yakıp yıkmak olmasından rahatsız olan Ralph bir şeyleri değiştirmek ister. Artık kendi çöplüğünde tek başına yaşamaktan sıkılır yeni maceralara yelken açar. Kendi oyunundan ayrılıp farklı oyunlara gidip bir altın madalya kazanmak ister. Ancak diğer oyunları kendi oyunu gibi değildir. Baş belası ufak kız ve birkaç sinir bozucu yaratıkla mücadele etmek zorunda kalır.

Kayıp Balık Nemo

Listemin dördüncü sırasını yine çocukken izlemekten çok zevk aldığım bir filme veriyorum. İnanın kaç defa izlediğimi ben de bilmiyorum. Her repliğini sırasıyla bilirim…

Beraber yaşayacakları bir yer arayan palyaço balığı çiftimiz talihsiz bir şekilde saldırıya uğrar ve çiftimizin dişisi ölür. Tek başına kalan Crush yuvalarında kalan tek yavrularını bulur. Ölen eşinin de istediği gibi ona Nemo adını verir. Crush kalan tek yavrusunu korumaya and içmiştir ve onun başına hiçbir tehlike gelmesini istemez. Bu yüzden risk olarak gördüğü şeyleri sürekli Nemo’dan uzak tutar. Nemo sürekli babasına karşı gelen bir tiptir. Babasının sözünü dinlemeyen Nemo birgün balıkçılar tarafından kaçırılır. O pimpirikli Crush oğlu için okyanusu aşmayı ve oğlunu tekrar bulmayı göze alır. Bu filmde Crush’ın oğlu için yaptığı şeyleri izliyoruz..

Moana

Listemin beşinci sırasını son dönemlerde çıkan bir filme yer vermek istedim. Bu film beklediğimden daha iyiydi ancak işin içinde biraz fazla müzikal var. Bazen film mi izliyoruz müzik mi dinliyoruz anlamıyorum.

Eski çağlarda Okyanusa kıyısı olan bir adada yaşan Moana’nın ailesi kabilenin reisidir. Eskiden sık sık denizlerde seyehat eden kabilesi seyehat etmeyi bırakmıştır ve Moana bunu sebebini bir türlü anlamaz. Hapsedilmiş gibi hisseden Moana babannesinin verdiği bir görevle gizlice denize açılır. Büyük bir laneti ortadan kaldırmak için Maui’yi bulması ve ondan yardım dilenmesi gerekir. Ancak Maui kibirli ve umursamaz bir yarı tanrıdır…

Evet dostlar bugünkü konumuzun da sonuna geldik. Kung Fu Panda, Shrek, Ejderhanı Nasıl Eğitirsin gibi büyük senaryoları ve kusursuz derecede işlenmiş kurguları olan filmleri de unutmamak olmaz. Ancak bu konuda yalnızca tek seri olan filmlere yer verdim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir